Приватни тури

Најдобри зделки

Избор од нашите најдобри понуди !

Пешачки тури со професионални водичи

Приватни водичи

Истражувајте со најдобрите професионалци !

Пријавете се за нашиот месечен билтен

Америка

Приватни водичи

Од 150 €

Европа

Екскурзии

Од 190 €

Азија

мора да се види !

Од 490 €

Последни вести

Совети за патување

Хотел во Каламата

Searocks Villas Resort овде, рајот е скриен меѓу маслинови градини и бакнуван од сафирното море. Searocks Exclusive Villas Resort е обземен од недопрената убавина на Каламата & на…
Посетете го Бијариц

Посетете ја Баскија

Посетете ја Баскија : меѓу Франција и Шпанија Баскија се наоѓа на самиот југозападен агол на Франција долж брегот на Атлантикот. Оваа територија има мултисекуларна култура…
Турнеја во Барселона (1)

Посетете ја Барселона

Посетете ја Барселона со приватен водич Барселона е главен град на Каталунија во Шпанија. Градот е главно пристаниште за крстарење во Медитеранот. Да се ​​разбере потеклото и…
Најдобри патувања со водич во Париз

Најдобри патувања со водич во Париз

Откријте го наследството и тајните на историјата на главниот град на Франција со нашиот избор на тури во Париз понудени од водичи-предавачи од Министерството за туризам и култура.…
Приватна турнеја на Француската ривиера

Плажи во Јужна Франција

CAP TAILLAT BECH (83) Кап Тајлат е едно од најдивите места на провансалскиот брег. Овој мал јазик од ситен песок делува како граница помеѓу Раматуел и Ла…
Пешачка обиколка на Мон Сен Мишел

УНЕСКО во Франција

УНЕСКО во Франција е повеќе од 40 исклучителни дестинации за откривање со водичи-предавачи од Министерството за култура и туризам. Најдете во оваа статија сите традиции, знае како, Светот на УНЕСКО…